למציאת ספר השתמשו בחלונית 'חיפוש מוצר'      איסוף עצמי באריאל ללא תשלום      לבדיקה לגבי ספרים שלא נמצאים באתר פנו אלינו באחת מהדרכים הבאות: למייל [email protected] בטלפון 073-72-71-252 או הודעה בואצאפ 050-72-71-205     
פתחו שערי הלב שערי אהבה -מהדורת זהב פתחו שערי הלב שערי אהבה -מהדורת זהב
₪50 בלבד
יחד כולם קדושה יחד כולם קדושה
₪55 בלבד
ספר האהבה והתפילה-The book of love and prayer ספר האהבה והתפילה-The book of love and prayer
₪59 בלבד
 
   סל הקניות     ההזמנות שלי     אודותינו     תקנון     שרות לקוחות     שאלות נפוצות     מאמרים תורניים     מומלצים 
הרשמה החשבון שלי
 הרב מרדכי אליהו  הרב יורם אברג'ל  הרב יורם אברג'ל  רמב"ם  אבוחצירא
  הרב ראובן ששון   הרב עובדיה יוסף   הרב אהרון זכאי   הרב אליהו כי טוב   הרב מרדכי אליהו
  הרב אליעזר מלמד   בן איש חי   הכהן קוק | הראי"ה קוק   ודה הכהן קוק (הרצי"ה)   הרב אבינר
  סף דב הלוי סולוביצ'יק   שטיינזלץ   רבי שלמה קרליבך   הרב צבי כהן   הרב שלמה גורן
  הרב שלום ארוש   הרב ארז משה דורון   הרב יצחק גינזבורג
073-72-71-252 
לקופה 
  ראשי > לפי רבנים > רבי שלמה קרליבך
חיפוש מוצר
מכירות לוהטות
הליכות התנאים
הליכות התנאים
16 ₪
מידע נוסף
ותתפלל חנה תחינות תפיל
ותתפלל חנה תחינות תפילות ובקשות לכל עת
16 ₪
מידע נוסף
סיפורי תנאים ואמוראים
סיפורי תנאים ואמוראים על פי מדרשי חז
18 ₪
מידע נוסף
מסילת ישרים להרמח"ל
מסילת ישרים להרמח
20 ₪
מידע נוסף
סידור שיח תפילה כיס כר
סידור שיח תפילה כיס כריכה קשה
20 ₪
מידע נוסף
סדור עת רצון למינציה כ
סדור עת רצון למינציה כחול כריכה רכה מק
20 ₪
מידע נוסף
אורחות צדיקים
אורחות צדיקים
22 ₪
מידע נוסף
סדור תפילת הלב בלימניצ
סדור תפילת הלב בלימניציה - לילדי הגן
25 ₪
מידע נוסף
במטבח של סבתא נחמה
במטבח של סבתא נחמה
25 ₪
מידע נוסף
קומיקסבא - כל כרך
קומיקסבא - כל כרך
25 ₪
מידע נוסף
הצטרפות למועדון לקוחות
  הסר הוסף
מוצרים

רבי שלמה קרליבך

רבי שלמה קרליבך (י"ח טבת תרפ"ה - ט"ז חשון תשנ"ה 14 בינואר 1925 - 21 באוקטובר 1994) היה זמר, נגן ומלחין חסידי, מורה רוחני ומספר סיפורים. הרב קרליבך, הידוע בכינויו "הרבי המרקד", מבשר ומייסד ז'אנר מוזיקלי הקרוי על שמו, ונחשב לאחד מגדולי הזמרים החסידיים של המאה ה-20.

תולדות חייו

קרליבך נולד בברלין ב-1925, לפסיה ונפתלי, רב ומנהיג יהודי בקהילה מקומית. לאחר עליית הנאצים לשלטון, עזבה משפחתו את גרמניה, ולאחר שהות קצרה באוסטריה, הגיעה ב-1939 לניו יורק. שם התמנה אביו לרב של קהילה מקומית במנהטן. ר' שלמה למד בישיבת "תורה ודעת", בישיבת לייקווד שבניו ג'רזי, ובאוניברסיטת קולומביה. בעת לימודיו הוסמך לרבנות, התפרסם כזמר ומלחין, ואף התפרנס כחזן בימים הנוראים.

באותה תקופה התקרב לחסידות חב"ד, ואל האדמו"רים שלה – רבי יוסף יצחק שניאורסון, וחתנו מנחם מנדל - הרבי מליובאוויטש. בשנים 1951 עד 1954 נשלח מטעמם למרכזים יהודיים ברחבי ארצות הברית כדי לקרב את הנוער אל הדת. קרליבך יצא להפיץ את החסידות החדשה שלו, ששאבה את אופיה מה"גל החדש" ששטף את ארצות הברית בשלהי שנות ה-50 ושנות ה-60 והושפעה גם מתורתו של הרבי מקוצק. בליווי הגיטרה שלו נדד ברחבי המדינה להופעות עשיית נפשות. אז גם החל לקבץ סביבו קהל חסידים שהתלהבו מהסגנון התואם את הלך הרוח של התקופה.

ב-1963 הופיע במועדון "Village gate" להופעה מוקלטת ראשונה, והפריצה המשמעותית יותר בקריירה המוזיקלית שלו הייתה ב-1966, בגריניץ' וילג' לאחר פגישה עם בוב דילן, נינה סימון, וזמרים אחרים. משם המשיך לפסטיבל הפולק בברקלי. קרליבך נדד לחוף המערבי והחליט להישאר בסן פרנסיסקו כדי לקרב ליהדות צעירים "היפים" ומחוסרי בית. למטרה זו הקים שם את "בית אהבה ותפילה". ב-1967 נפטר אביו וקרליבך התמנה תחתיו, יחד עם אחיו התאום אלי (אליהו חיים) לרב הקהילה. באותן שנים החל קרליבך להסתובב בקהילות יהודיות בעולם, והגיע גם לישראל להופעות, בליווי חסידיו, שאחדים מהם שימשו להקת הליווי שלו. בעקבות התלהבותו מהשירה וריקודיו במהלך ההופעה, דבק בו הכינוי "הרבי המרקד".

ב-1968 הקימו חסידיו את היישוב "מבוא מודיעים" על יד לטרון. הרב בנה שם את ביתו, וחילק את זמנו בין המגורים במושב וביתו בארצות הברית. במקביל המשיך קרליבך להופיע ולערוך קונצרטים ברחבי העולם. ב-1970, בפסטיבל הזמר החסידי הראשון, זכה שירו "והאר עינינו" במקום השני, ושימעו של קרליבך הגיע לתודעת הציבור בישראל. לאחר מכן הוכרה "שירת קרליבך" כז'אנר מתפתח, ולחניו חדרו לקהל התלמידים בישיבות התיכוניות וישיבות ההסדר, ובקהל הדתי-לאומי. בשנות ה-80 ביסס את החסידות שלו, שמנתה כבר עשרות אלפי אנשים, ופנה לעסוק בהנחלת סיפורים חסידיים, שהקליט והפיץ. במסעותיו באירופה נהג להסתובב בבתי כנסת ולאסוף ספרים תורניים שהיו מיועדים לגניזה, מהם הרכיב ספרייה תורנית גדולה.

קרליבך היה נשוי לנעילה, ולו שתי בנות – נדרה ונשמה. נשמה ממשיכה את דרכו המוזיקלית ומופיעה ברחבי העולם כזמרת עם רפרטואר הכולל בעיקר שירים ברוח החסידות של אביה.

קרליבך נפטר בט"ז בחשוון תשנ"ה, 21 באוקטובר 1994, מהתקף לב. לפי עדויות חסידיו, "הרב נפטר בעוד ידו פורטת על המיתרים ושפתיו שרות בדבקות את הפסוק "חסדי ה' כי לא תמו כי לא כלו רחמיו".

אחרי מותו של קרליבך פרסם מגזין הנשים היהודיות "לילית" כתבה נרחבת בה נטען שבעשרות מקרים הוא הטריד מינית וביצע מעשים מגונים בילדות ובנשים, משנות ה-60 ואילך. טענות המתלוננות לא ניתנו לבירור משפטי אחרי מותו של הרב קרליבך. בשנת 2004, כאשר ביקשו לקרוא רחוב בניו יורק על שמו של קרליבך יצא "מרכז המודעות" (The Awareness Center) בארצות־הברית בקריאה לפעולה כנגד היוזמה. פרסומים נוספים הביאו לביטול היוזמה לקרוא את הרחוב על שמו. המרכז המשיך לפרסם אחר כך מקרים נוספים שבהם לטענתו ביצע קרליבך מעשים דומים.

שירתו של הרבי המרקד

קרליבך עשה את דרכו המוזיקלית בליווי הגיטרה שלו, באווירת שנות ה-60. הוא התוודע ללהקות רוק ופגש במסעותיו זמרי רוק ונשמה. שיריו הראשונים יצאו בשני תקליטי ביכורים, אחד מהם ("הנשמה לך") בליווי להקה מורחבת של נגנים בעיבוד ובניצוח של מילטון אוקום. תקליטים אלו פרסמו את להיטיו הראשונים - "אשא עיני", "השמיעיני את קולך" "לולי תורתך" וכן השיר "עוד יישמע", שנקלט במהירות בקרב הדור הצעיר בישראל והפך לשיר קאנוני המושר בכל חתונה דתית.

ב-1963 הופיע קרליבך במועדון "Village gate" בניו יורק, הופעה שלדעת רבים סימנה את פריצת הדרך הראשונה שלו, לאחר פרסום התקליט אשר הוקלט באותו מופע. בתקליט זה נשמעה לראשונה התלהבות הקהל והיסחפותו לשיר יחד עם הזמר – תופעה אשר תחזור על עצמה בכל מופע ותהפוך לסימן ההיכר שלו. בתקליט זה מיטיב קרליבך לשיר כחזן המסלסל בנימה רגשנית את הפסוקים של פרק התפילה "ממקומך". התקליט נקרא "פיתחו לי שערי צדק" על פי הפסוק שאותו הלחין, כדבריו, מתוך כמיהה להשפיע על פתיחת הלבבות בין האנשים ובינם לבין שערי השמים.

עם בואו לישראל, בסוף שנות ה-60, כבר הסתמנה בה פריחה מחודשת של מוזיקה חסידית, ובפסטיבלי הזמר החסידיים השונים שהתקיימו באותן שנים השתתף קרליבך כמלחין ואף זכה להכרת הציבור הישראלי בשיריו "והאר עינינו"( זכה במקום שני בפסטיבל הראשון) וכן "ישראל ישראל בטח בה'", "חמדת ימים". שיריו צעדו במקומות גבוהים במצעד הפזמונים. שירים אחרים שלו קיבלו משמעויות לאומיות כמו, "ובאו האובדים" והשיר "למען אחי ורעי" שנכתבו במסגרת המאבק לעליית יהודי ברית המועצות. השיר "עוד אבינו חי" הפך גם הוא לפופולרי בקרב הציבור כולו. מאז הוסיף להקליט למעלה מ-1000 מנגינות ושירים. מאפיין בולט בשירתו של קרליבך, הוא השילוב בין קולו העמוק והמחוספס מעט, לבין הצורה המיוחדת של הגיית המילים, שהיא תוצאה של ההגייה האשכנזית הכבדה והמבטא האמריקאי הכבד.

אישיותו

קרליבך, זמר ורב מלהיב שהצליח למלא אולמות מלאים במעריצים, נחשב למנהיג כריזמטי וסוחף. באורח חיים המבוסס על אהבה וקרבה, כנות ופשטות, ירידה לעומק הלבבות ולימוד זכות ואהבת כל יהודי באשר הוא. רבים הוקסמו מהאהבה ומהחיבה שהפגין וכן מקולו הרך והנעים. קרליבך ראה את אהבת האדם ובייחוד אהבת כל יהודי ויהודי כערך עליון לצד אהבת האלוהים. על כך ביסס את שירתו, את תורתו ואת אורחות חייו. כמו רבים מאמני תקופתו, ניגן בגיטרה וגידל שיער ארוך. נוהגו לנשק ולחבק כל אדם היה לחלק בלתי נפרד מאישיותו. כמי שהקדיש את חייו לקירוב לבבות הגיע קרליבך למקומות נידחים רבים ופעל במסירות נפש ועשיית צדקה. בעיקר באמצעות שירה וסיפורים חסידיים. מורשתו החסידית מתובלת בעקרונות המשולבים בחסידות, בקבלה ובמסורת היהודית.

קרליבך הותיר אחרי מותו מורשת רוחנית ומוזיקלית עשירה, ושירתו מתנגנת בבתי כנסיות רבים. בחייו זכה לכבוד מועט ואף נחשב שנוי במחלוקת. הציבור החרדי לא הכיר בו כאישיות רבנית, למרות ששיריו חדרו עמוק בציבור זה. גם בציבור הדתי בכלל, לא התקבל הסגנון המיוחד שלו. אישיותו המוחצנת גרמה לאנשים דתיים לחוש שלא בנוח – השיער הארוך, הניגון בגיטרה, לא נעמו לאוזניים דתיות מסורתיות. קרליבך גם התנהג בחופשיות, והמגעים הפיזיים בעיקר עם נשים, הוציאו אותו אל מחוץ לגדר המחנה הדתי השמרני. עם זאת, דווקא תכונות אלו משכו והלהיבו רחוקים וכן חלקים מן הדור הצעיר וגרמה להם להעריץ את קרליבך, לדבוק בתורתו ולנהור אל המופעים שלו.

עם מעריציו וממשיכי דרכו נמנים אנשים רבים מכל שכבות הציבור היהודי והישראלי, ואף רבים שאינם יהודים, ומנציחים את זכרו בדרכים רבות.

אלמנתו, נעילה קרליבך הביאה (בנספח לאלבום "הנשמה לך", 2002) את דבריו המסבירים את ההשראה לשיריו ולפעולתו:

כשהתמניתי לרב, הבנתי כי רוב האנשים אינם מגיעים לבית הכנסת, ורק עשרה אחוזים מהם נוכחים בתפילות. אם הקהל שלך אינו מגיע, אתה צריך להגיע אליהם. אבל אינך יכול לדבר איתם, אתה צריך לשיר להם. לכן לקחתי את הגיטרה, ובלי לדעת איך אגיע אל כל אחד, התחלתי לשיר. הנס היה שהאנשים החלו להקשיב לי ולהזמין אותי לשיר. התמחותי המיוחדת הייתה ליצור את השיר. נטלתי מילים מהתפילות ומספרי נביאים, המדברים על עולם טוב יותר ועל שלום עולמי, על אהבה כלל עולמית, ועל אחדות בין אנשים. השירים שלי לא היו נגד משהו. הם היו בעד. להעביר אל הלבבות תחושה של טוהר. כל אחד יכול לשיר את שירי, הם נותנים כח כמו גלולת ויטמין יהודית.

לב השמים פסח
לב השמים פסח
ר' שלמה קרליבך
64 ש"ח בלבד
סיפורי נשמה חלק א'
סיפורי נשמה חלק א'
סיפורי נשמה שסיפר ר' שלמה קרליבך
68 ש"ח בלבד
פתחו שערי הלב שערי אהבה -מהדורת זהב
פתחו שערי הלב שערי אהבה -מהדורת זהב
אהבת ישראל, בני זוג וילדים מאת ר' שלמה קרליבך
50 ש"ח בלבד
פתחו שערי הלב שערי הזמן מהדורת זהב
פתחו שערי הלב שערי הזמן מהדורת זהב
שיחות סביב מעגל השנה ר' שלמה קרליבך
50 ש"ח בלבד
סיפורי נשמה ב'
סיפורי נשמה ב'
נערך על ידי הרב שמואל זיוון
68 ש"ח בלבד
לכבוד שבת
לכבוד שבת
הרב שלמה קרליבך
 
הרב שלמה קרליבך חייו משנתו והשפעתו
הרב שלמה קרליבך חייו משנתו והשפעתו
נתן אופיר
65 ש"ח בלבד
שמחה היא הויטמין החזק ביותר
שמחה היא הויטמין החזק ביותר
רבי שלמה קרליבך ערוך ע"י זיו ריצ'י
45 ש"ח בלבד
ספר האהבה והתפילה-The book of love and prayer
ספר האהבה והתפילה-The book of lov ...
כל ספרי הרב קרליבך מאת זיוי ריצ'י -by zivi richi
59 ש"ח בלבד
אבן שלמה על התורה כרך שמות
אבן שלמה על התורה כרך שמות
הרב שלמה קרליבך בעריכת הרב שלמה כץ
59 ש"ח בלבד
סט סיפורי נשמה מהדורה חדשה
סט סיפורי נשמה מהדורה חדשה
שמואל זיוון סט 3 כרכים ניתן להזמין כרך בודד 65 ש" ...
170 ש"ח בלבד
צלילי היהדות קרליבך ספר מנגן סיפורים ושירים
צלילי היהדות קרליבך ספר מנגן סיפו ...
סיפורים ושירים על הרב שלמה קרליבך
59 ש"ח בלבד
אבן שלמה דברים
אבן שלמה דברים
הרב שלמה קרליבך
65 ש"ח בלבד
אבן שלמה  ויקרא במדבר בכרך אחד
אבן שלמה ויקרא במדבר בכרך אחד
הרב שלמה קרליבך
65 ש"ח בלבד
אבן שלמה על התורה כרך בראשית
אבן שלמה על התורה כרך בראשית
הרב שלמה קרליבך
59 ש"ח בלבד
קרליבך הופעה חיה אנגלית
קרליבך הופעה חיה אנגלית
רבי שלמה קרליבך
 
גוט פורים מגילת אסתר עם פירוש קרליבך
גוט פורים מגילת אסתר עם פירוש קרליבך
הרב שלמה קרליבך
25 ש"ח בלבד
לב השמים  חנוכה
לב השמים חנוכה
ר' שלמה קרליבך
62 ש"ח בלבד
מקודשת חוברת
מקודשת חוברת
ר' שלמה קרליבך
15 ש"ח בלבד
סיפורי נשמה כרך ג'  מהדורה חדשה ר' שלמה קרליבך
סיפורי נשמה כרך ג' מהדורה חדשה ר ...
נערך על ידי הרב שמואל זיוון
68 ש"ח בלבד
כל אחד הוא יהלום
כל אחד הוא יהלום
מאת ציפי פינגלה
57 ש"ח בלבד
יחד כולם קדושה
יחד כולם קדושה
ר' שלמה קרליבך/כריכה רכה
55 ש"ח בלבד
מקודשת - כריכה קשה
מקודשת - כריכה קשה
ר' שלמה קרליבך אזל זמנית מהמלאי
 
מסעותיו של רבי שלמה מסביב לעולם
מסעותיו של רבי שלמה מסביב לעולם
מאת מ. בן יהודה איור: ז'קי ירחי
29 ש"ח בלבד
לב השמים  ראש השנה יום כיפור וסוכות
לב השמים ראש השנה יום כיפור וסוכות
ר' שלמה קרליבך
64 ש"ח בלבד
הרבי מקרן הרחוב
הרבי מקרן הרחוב
יוטא הלברשטאם-מנדלבאום
60 ש"ח בלבד
המיטב של רבי שלמה קרליבך-אזל במלאי!!!!
המיטב של רבי שלמה קרליבך-אזל במלא ...
 
עומק הלב - ר' שלמה קרליבך
עומק הלב - ר' שלמה קרליבך
נערך על-ידי יחד ויט
 
Am Yisrael Chai - עם ישראל חי
Am Yisrael Chai - עם ישראל חי
Rabbi Shlomo Carlebach - ר' שלמה קרליבך
59 ש"ח בלבד
מגילת אסתר
מגילת אסתר
ר' שלמה קרליבך
20 ש"ח בלבד
שלום
שלום
ר' שלמה קרליבך
15 ש"ח בלבד
Shabbos is Bliss
Shabbos is Bliss
Rabbi Shlomo Carlebach - ר' שלמה קרליבך
25 ש"ח בלבד
ר' שלמה קרליבך-הלהיטים הגדולים 2
ר' שלמה קרליבך-הלהיטים הגדולים 2
הרב קרליבך - 3 דיסקים
 
סיפורי קרליבך 4,5,6
סיפורי קרליבך 4,5,6
מארז 3 דיסקים
 
צריך שמים - שיחות מהרב קרליבך
צריך שמים - שיחות מהרב קרליבך
ר' שלמה קרליבך
30 ש"ח בלבד
Sparks of David
Sparks of David
Rabbi Shlomo Carlebach - ר' שלמה קרליבך
55 ש"ח בלבד
ר' שלמה קרליבך - אנגלית
ר' שלמה קרליבך - אנגלית
 
51 ש"ח בלבד
הרב קרליבך מספר: חלות בארון הקודש
הרב קרליבך מספר: חלות בארון הקודש
איורים: גדי פולק אזל מהמלאי
 
הרב קרליבך מספר: יוסל'ה קמצן קדוש-אזל במלאי!!
הרב קרליבך מספר: יוסל'ה קמצן קדוש ...
איורים: דניאל בנגאיב
 
ליקוטי קרליבך-אזל מהמלאי
ליקוטי קרליבך-אזל מהמלאי
הרב קרליבך
 
Ecstasy for the Soul (2 parts)
Ecstasy for the Soul (2 parts)
Rabbi Shlomo Carlebach - ר' שלמה קרליבך
25 ש"ח בלבד
שלמה באהבה
שלמה באהבה
ר' שלמה קרליבך
15 ש"ח בלבד
למען אחי ורעי-אזל מהמלאי!!
למען אחי ורעי-אזל מהמלאי!!
מהדורה ישנה
 
A Friend to our Generation
A Friend to our Generation
Rabbi Shlomo Carlebach - ר' שלמה קרליבך
55 ש"ח בלבד
קדושת ילדים
קדושת ילדים
ר' שלמה קרליבך - (עם ברכת המזון) על חינוך ילדים - ...
 
עד חצי המלכות-אזל מהמלאי
עד חצי המלכות-אזל מהמלאי
ר' שלמה קרליבך
15 ש"ח בלבד
למען אחי ורעי-אזל מהמלאי!!
למען אחי ורעי-אזל מהמלאי!!
מהדורה חדשה
 
הגדת קרליבך - ע/א  CARLEBACH HAGGADAH
הגדת קרליבך - ע/א CARLEBACH HAGG ...
 
 
הגדת קרליבך
הגדת קרליבך
הרב שלמה קרליבך אזל מהמלאי
 
הגדה של פסח לילה של אחדות-אזל מהמלאי
הגדה של פסח לילה של אחדות-אזל מהמלאי
הרב קוק, הרב סולובייצ'יק ורבי קרליבך מאת אהרן גול ...
 
הנשמה לך-אזל במלאי!!
הנשמה לך-אזל במלאי!!
רבי שלמה קרליבך
 


Copyright © ספרי קודש ספריית עם ישראל: ספרי קודש, מוזיקה יהודית, ספרים, דיסקים,ספרי קודש בזול,ספרי קודש זולועוד.
קניה מאובטחת
בניית אתרים  |   חנות וירטואלית  |